Bálint Márton siker a Valentin Kupán

A törökbálinti Bálint Márton Iskola "rutinos" csapata győzött a mini-mini korosztályos gyerekek részére rendezett Valentin Kupán.

A Zimándy Általános Iskola tornatermében rendezett eseményen jó hangulatú, színvonalas mérkőzéseket láttunk a 4x5 perces, 4-4 elleni küzdelmek során.

A torna győztese a Bálint Márton Iskola már "rutinos" előkészítős csapata lett, Molnár István (Kicsi bácsi), vezetésével. Kiegyensúlyozott teljesítménnyel, pontos védekezéssel, bravúros kosarakkal lehetett játékukat a leginkább jellemezni.

A házigazda Zimándy Ignác Iskola gárdája szerezte meg a második helyet, Papp Ildikó testnevelő irányításával. A két meccsen a legjobb teljesítményt Jakson Alex és Nagy Mike nyújtotta.

Harmadik helyen a Molnár-Werner Zsuzsanna által irányított Pátyi SE együttese végzett. Náluk csak két 2004-es játékos szerepelt, és 2007-es nagycsoportos óvodás is volt a csapatban. Csapatuk legjobbja a 2004-es születésű Laky Zsófi volt, aki már az ELITE-es edzéseket is látogatja, több mint 20 pontot dobott a mérkőzéseken.

Negyedik helyen végzett a Budakeszi Széchenyi Iskola csapata, ahol csak egy 2004-es születésű - Balassa Zoli - játszott a 2005-2006-os gyerekek mellet, sőt a 2007-es Molnár Tomi is a csapatban volt. Dicséretes, hogy minden játékosuk dobott kosarat és rendkívül kitartóan védekeztek.

A tornán az MTK Törökbálint NB-I/B-s felnőtt együttesének egyik csapatkapitánya, Bihari Máté, meccseléssel és játékvezetéssel is segítette a lebonyolítást.

Ezúton is köszönjük a kedves szülőknek az ajándékokat, melyekkel minden kisgyereket meg tudtunk lepni Valentin nap alkalmából!