Kétszer kikaptunk a Serdülő bajnokságban

Sok kiányzóval egy nagyarányú, majd teljesebb csapattal egy szorosabb vereséget szenvedett Serdülő csapatunk a naptári év utolsó bajnoki fordulójában.

Országos Serdülő (U14) Bajnokság alapszakasz:

Nyírsuli-GKS Nyíregyháza – ELITE Basket Törökbálint  133-18 (35-3, 38-2, 18-11, 42-2)

statisztikai lap

Megyeri Tigrisek - ELITE Basket Törökbálint  61-46 (18-6, 25-13, 8-15, 10-12)

Molnár Tamás edző értékelése:

Kellemetlenséggel kezdődött az első mérkőzés, mert sajnos hibánkból adódóan három meghatározó játékosunk sportorvosi igazolása később érkezett meg, ezért őket nem engedték játszani az első meccsen. Emellett további meghatározó játékosok hiányoztak, mert az egyik síelt, a másik szó nélkül nem jött el.

Így csapatunk egyik irányítója egy gyermek korú játékos lett, illetve sok új, és fiatal játékossal tudtunk kiállni. Ezt tetézte egy olyan terem, ahol kabátban sem lehetett meglenni, annyira hideg volt, illetve a pálya, mint egy korcsolya pálya olyan volt.

Az első meccs mindenképpen nehéznek bizonyult, így pedig még inkább. Akik pályára léptek próbálkoztak, küzdöttek, de sajnos most ez lett a különbség, lehet, hogy most teljes csapattal sem sikerült volna a bravúr.

A második meccs már érdekesebb volt, végre az ott lévők közül mindenki tudott játszani, és Doma, Venci, Mogyi vezényletével egy izgalmas meccs alakult. Sajnos végig sok-sok helyzetünk kimaradt, és rengeteg büntető. Minden esélyünk megvolt egy szoros meccsre. Az első félidő két ötöse számunkra most hátrány volt, mert így a meghatározóknak külön-külön ötösben kellett játszania, fiatalokra kellett nagy terhet tennünk, így hátránnyal kezdtük a második játékrészt.

Nagyot hajtottak a fiúk a második félidőben (Venci, Mogyi, Doma, Bálint, Zsombi, Ákos, Czere, Marci) és az agresszív védekezésünknek köszönhetően megközelítettük ellenfelünket. Elfáradtunk, így több és több helyzet maradt ki, és sajnos a végén már közelebb nem tudtunk kerülni. Jó meccs volt, ilyeneket kellene játszanunk, és így tudunk fejlődni.

Számomra most Doma volt nagyon pozitív meglepetés, mind védekezésben sokat fejlődött, és támadásban is láttam olyanokat tőle, amit eddig nem, és amikre képes.