Szép győzelem - „vezéráldozattal”

Kadett csapatunk idegenben is magabiztosan győzte le a Kiss Lenke Kosársuli együttesét. Viszont egyik legjobbunk, Máriás Gergely sajnos megsérült.

Regionális Kadett (U16) bajnoki mérkőzés

Kiss Lenke KS- ELITE Basket Törökbálint  54-89 (11-26, 8-27, 14-19, 21-17)

statisztikai lap

Két Tóth büntetővel kezdődött a mérkőzés, amit két gyönyörű Máriás kosár követett. A következő betörésnél Máriás Geri bokája kifordult, így őt sajnos elvesztettük a mérkőzésre. A negyed második felében Dobos volt megállíthatatlan.  (10 perc után: 11-26)

A második negyed elején Bagi vágott be egy triplát. A 15. perctől egy 2-20-as rohanást mutattunk be, ellenállhatatlanul játszott a csapat.  (20 perc után: 19-53)

A harmadik negyedben a fiatalabb játékosok is nagy szerepet kaptak Kollár Domonkos és Gonda Zsombor személyében. Dobos szépen irányította őket, Nagy Adrián pedig sorra „javította ki a hibákat” támadó lepattanóival. (30 perc után: 33-72)

Az utolsó negyedben ugyan csökkent a két csapat közötti különbség, de a győzelmünk egy pillanatra sem forgott veszélyben. (végeredmény: 54-89)

Szarvas Gábor: Magabiztos, kulturált játékot mutatott be a csapatom. Gonda Zsombor és Kollár Domonkos is szépen kezd beilleszkedni a kadett csapatba. A mérkőzésen mutatott kosárlabdánkkal elégedett vagyok, azonban aggaszt Máriás Geri sérülése…