Tovább menetelnek a juniorok

Szerdán folytatódott az erőltetett menet junior csapatunk számára. A hétfői „thriller” után szerdán már pályára is léptünk a következő csoport ellenfelünk, a Kőbányai Darazsak ellen.

Regionális Junior (U18+) Bajnokság

ELITE Basket Törökbálint - Kőbányai Darazsak  82-50 (17-13, 21-12, 21-12, 23-13)

statisztikai lap

Az első percekben a kivédekezett Darazsak támadások után rendre elrontottuk a gyorsindításokat. Vajda szerzett nagyon szép egyéni megoldásokból kosarakat, de a csapatjátékunk igen csak döcögős volt.  (10 perc után: 17-13)

A második negyedben a padról érkező Fülöp energikus játéka hozott lendületet a játékunkba. Kétkezes zsákolása után először vezettünk 10 ponttal, majd Nagy Adrián ziccerével alakult ki a félidei eredmény. (20 perc után: 38-25)

A második félidőben lépett először pályára Tóth Richárd, aki rögtön egy triplával, majd egy „euro step” ziccerrel mutatkozott be, és nem mellesleg leszedte a pályáról az ellenfél irányítóját. Nagy Adriántól láthattunk szép palánkalatti kosarakat, illetve Fülöp pörgött „üzemi” hőfokon.  (30 perc után: 59-37)

A negyedik negyedet Máriás Gergő kosarával kezdtük, majd Dobos betöréséből Tóth A. vágott be egy triplát, amit a következő támadásnál lemásoltunk csak fordított előjellel, Dobos dobott gyönyörű 3 pontost.  Tóth A. újabb hármasával már 25 ponttal vezettünk. Az utolsó támadásunknál Takács Varga is feliratkozott a kosárszerzők listájára. (végeredmény: 82-50)

Szarvas Gábor: Fáradtan mozgott a társaság, de ez teljesen érthető volt. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni, sűrűn cserélve forgattam a csapatot. A győzelemnek örülök, és annak, hogy sokan szereztek kosarat a csapatból.