U11: Elefántcsapás

Ebben a fordulóban egy fiatalabb, felkészületlenebb és egy erős magassági fölényben játszó csapaton vezetett keresztül az „elefántcsapás”.

2016/2017 - U11-es bajnokság - Budapesti terület – 4. forduló

Kölökös Törpék - ELITE Elefántok  4-100 (0-22, 4-34, 0-26, 0-18)

A kicsik csapata ellen az volt a kihívás, hogy meg tudjuk-e tartani végig mind a négy negyedben a szoros védekezéses agresszív tempót, de az eredmény bizonyítja, hogy sikerült: 100 dobott pont 4x8 perc alatt. Jó hozzáállás, ezt emelném ki.

ELITE Elefántok - Budafoki Kölyök Bolhák  40-25 (4-12, 12-8, 6-5, 18-0)

A magasak csapata ellen egy új kihívással kellett megküzdenünk: negyedenként két legalább egy fejjel magasabb ellenféllel. A megilletődöttség látszott is az első félidő eredményén. Aztán felébredtünk. Az első sor nyolc pontos hátrányát egyetlen pontra szűkítette, a második sor pedig hozott egy 18:0 –ás utolsó negyedet.

Karskó János: Tegyük hozzá, azért még van mit fejlődni: a ziccerek dobómozdulatának tisztasága és az átadások pontosítása nagyon fontos lenne.