U11: Kettős győzelem a Rinóktól a záró fordulóban

Az Országos Kenguru Kupa idei utolsó fordulójában az ELITE Rinók csapat két nagyon szoros összecsapást tudott megnyerni, így a mezőny első harmadában sikerült végezniük.

Országos Kenguru (U11) Kupa - Budapesti régió

ELITE Rinók – Zuglói Sasok 2004  44-34 (13-7, 8-4, 8-8, 12-8, 3-7)

Izgatottan vártuk az utolsó fordulót, mert tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, ha 2 győzelemmel szeretnék lezárni ezt a bajnokságot. Mindenki fegyelmezetten, időben, koncentráltan érkezett meg a csarnokba, ami már a melegítésnél is látszott. Végig sikerült kiegyensúlyozottan játszanunk, jól dobtuk a büntetőket is, így szép lassan el tudtunk húzni ellenfelünk mellett.

KKS-Boys - ELITE Rinók 39-44 (12-10, 5-8, 4-7, 8-9, 10-10)

Az első meccs után szinte rögtön kezdtük is a másodikat. Bár lendületben voltunk, a fáradtság már az elején kiütközött és egy 6-0-s rohammal indítottak le bennünket. Az időkérés után azonban sikerült rendezni a sorokat és az első negyed végén már csak egy kosárnyi volt a hátrányunk. A második negyedben rendkívül jól védekeztünk, így egy szerény 1 pontos előnnyel kezdhettük a félidei büntetőpárbajt. Már az első meccs elején elmondtam a Gyerekeknek, hogy ma kulcsfontosságú lesz, hogy be tudunk-e találni a vonalról. Öröm volt látni, hogy komolyan vették a szavaimat és mind a két meccsen jó százalékkal értékesítettük a büntetőket. A harmadik és negyedik negyedben úgy tűnt, hogy ma az égiek is mellénk kívánnak állni. 4-5 olyan távoli dobásunk is a gyűrűben landolt, ami ebben a korosztályban még nagy ritkaság. Ennek ellenére kétség sem férhetett ahhoz, hogy megérdemeltük a győzelmet.

Bihari Máté: A mai napon volt jó néhány olyan fegyelmezett taktikai megoldás, amikor nem hittem a szememnek. Boldog vagyok, hogy ezt a Csapatot irányíthattam egész évben. Sokat dolgoztak a Gyerekek és ennek meg is lett az eredménye. Nem szeretek külön kiemelni senkit, de Pajer Máté egész évben nyújtott káprázatos teljesítménye mellett nem lehet elmenni. Van azonban egy játékos, aki az utolsó mérkőzéseit játszotta, Ő pedig Szoó Zozó, akinél lelkesebb embert keveset láttam. Korai visszavonulásának pedig az az oka, hogy felvették az ország egyik legnevesebb Artistaképző iskolájába. Sok sikert kívánok neki!