U11: Szép küzdés a Rinóktól az utolsó fordulóban

Szépen búcsúzott a szezontól a törökbálinti U11-es Csapatunk. A Rinók a két szoros mérkőzésből egyet meg is nyertek.

2016.04.24  U11-es bajnokság - Budapesti terület – 8. forduló

ELITE Rínók - Török Sasfiókák  48-46 (9-16, 10+6-5+4, 8-8, 15-13)

Mindkét meccsünket lány csapat ellen játszottuk. Ráadásul nagyon ügyes lányok ellen. Mondtam is a srácoknak, hogy nem lesz könnyű dolgunk. Jól sejtettem. Az első mérkőzésen egy végletekig kiélezett csatában sikerült nyernünk. A győztes kosarat egy támadó lepattanó utáni ziccer jelentette Kovács Botitól. Az ellenfélnek ugyan volt még 12 másodperce, ra is tudták dobni a labdát, de az “szerencsére” célt tévesztett.

Zsíros Akadémia Darázslányok - ELITE Rínók  47-43 (13-7, 9+4-14+3, 16-6, 5-13)

A második mérkőzést lassan kezdtük, beragadtunk az elején, amiért nagy árat fizettünk. A félidőre ugyan felzárkóztunk, de a harmadik negyedben túl nagy falatnak bizonyult az ellenfél legjobbját megfognunk. Egy óriási hajrával, 11 pontos hátrányból feljöttünk 3 pontra, ahol meg dobásunk is volt, de ennél közelebb már nem sikerült kerülnünk. Nagy tanulság volt mindenkinek, hogy 1-1 kihagyott ziccer vagy büntető, 1-1 le nem szedett lepattanó mekkora jelentőséggel bír!

Bihari Máté: Gratulálok a Csapatnak az egész éves munkáért, de úgy gondolom, hogy több van bennük, mint amit eddig megmutattak. Sokat fejlődtek az év során, de ahhoz, hogy szintet lépjenek, még nagyobb fegyelemre és szorgalomra lesz szükségük. Egyénileg nem szeretnék most senkit kiemelni, majd az évzáron.

Köszönöm kollégáim, Jovián Emese és Molnár Tamás egész éves munkáját. Végül, de nem utolsó sorban pedig a Szülők példamutató hozzáállását, a mérkőzések közbeni lelkes, de mégis intelligens szurkolását.