U16: Otthon kikaptunk a BLF-től

Némileg váratlan vereséget szenvedett Kadett csapatunk hazai pályán a BLF-től, de folytatjuk a küzdelmet a regionális négyes döntőbe jutásért.

Országos Kadett (U16) Bajnokság - Közép régió A csoport 6. forduló

ELITE Basket Törökbálint - BLF Palota  71:76 (21:17, 18:13, 16:20, 16:26)

ELITE Basket: Marosvölgyi, Dobos 30, Tóth A. 17/3, Nagy A. 15, Kotschy, csere: Pajer, Bagi 9, Szekeres

statisztikai lap

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés. Pontosan végigjátszott figurák támadásban, az ellenfél hibázásra késztetése védekezésben. Már a negyedik percben 13-0-nál időt kellett kérnie a BLF edzőjének. A következő kettő percben sem utalt semmi jel arra, hogy a játék képe meg fog változni. Azonban a negyed utolsó kettő percében „sikerült” egy 2-12-es szakasszal visszahoznunk a BLF-et a meccsbe.  (10 perc után: 21-17)

A második negyedben Bagi Doni szerzett szép kosarakat. Az előnyünket ugyan a szünetig sikerült növelnünk, de látszott a társaságon a fáradtság. A szünetbeli 9 pontos különbség ránk nézve volt hízelgő. (20 perc után: 39-30)

A harmadik negyedben nagyon gyengén kosárlabdáztunk. A kihagyott ajtó-ablak ziccerek után a BLF nagyon könnyen leindított minket, átrohant rajtunk. Dobos tartotta a csapatban a lelket, és tempójának köszönhetően 5 pontos előnnyel várhattuk az utolsó játékrészt. (30 perc után: 55-50)

A negyedik negyed egy könnyű BLF ziccerrel kezdődött, amire Dobos válaszolt egy betörés kosárral. Ezután a BLF egy 9-0-s rohanással nem csak átvette a vezetést, hanem 5 ponttal el is húzott a 35. percre, közben Tóthot a játékvezető a második sportszerűtlen hibája miatt kiállította. 63-69-nél 2 perccel a vége előtt Dobos szerzett zsinórban 8 pontot, azonban ekkorra a csapat minden tagja végképp elkészült az erejével. Így is 71-71-nél 1 perccel a vége előtt labdát szereztünk, ám nagyon könnyen elszórtuk azt, és érkezett a könnyű ziccer válaszul. Egy időkérés után szépen végig játszottuk a kért akciót, azonban Dobos befejezése nem sikerült, és ezzel el is ment a mérkőzés. (Végeredmény: 71-76)

Szarvas Gábor:  Gratulálok a BLF-nek, ma jobbak voltak nálunk. A fiúk az eddigi mérkőzéseken minden elvárásom fölött teljesítettek. Dobos és Nagy egyik betegségből a másikba esve vállalták a mérkőzést, természetes, hogy nem tudtak 40 percen keresztül olyan teljesítményt nyújtani, mint egészségesen. Ma nem működött a védekezésünk, támadásban pedig mindent kihagytunk, és minden labda kiesett a kezünkből. Elkeseredésre semmi ok, Székesfehérváron ki kell javítanunk a mai hibát a DKKS ellen.