U18 kiemelt rájátszás: Megvan a továbbjutás a csoportból

Kecskeméti Kosárlabda Akadémia elleni győzelemmel megszereztük a továbbjutást a csoportból.

Országos Junior (U18) Kiemelt Bajnokság

Rájátszás, Alsóház, Keleti csoport 5. forduló

Kecskeméti Kosárlabda Akadémia - ELITE Basket Törökbálint  74-95 (17-19, 20-21, 17-34, 20-21)

ELITE Basket: Dobos 15/3, Horváth 20/12, Bernacchini 9/3, Tóth A. 9/3, Nagy 10 csere: Máriás 6,Bagi 16, Bognár 8/3, Kotschy 2, Várhegyi

Nehezen indult el a mérkőzés, ugyanis a játékvezetők közvetlenül a feldobás előtti pillanatban ellenőrizték, hogy van-e orvos a mérkőzés helyszínén. Mivel nem volt, megvártuk  amíg megérkezett a terembe, így a meccs 30 perc csúszással kezdődött. A meccs elején rengeteg könnyű dobást, ziccert hibáztunk. Fizikálisan fölülmúltuk az ellenfelet, azonban a sok rontott dobás miatt nem tudtunk előnyt kovácsolni. A második negyed is hasonlóan zajlott, de a látottak alapján a Kecskemétre volt hízelgő, hogy csak 3 pontnyi volt az előnyünk a szünetben. A harmadik negyedben végre a támadásunk is felnőtt a védekezésünk szintjére. Horváth betalált kintről, Bagi Donát nagyon sok támadó lepattanót szedve volt eredményes. A negyed végére 20 pontosra hizlaltuk az előnyünket. A negyedik negyedben már 29 ponttal is vezettünk, azonban a végjátékban bevágott egy pár extra három pontost a Kecskemét.

A győzelemmel megszereztük a továbbjutást a csoportból, ugyanis biztos, hogy az első két hely valamelyikén fogunk végezni. Hogy melyiken, az jövő pénteken, Szolnokon fog kiderülni.

Szarvas Gábor: Nagyon jól védekeztünk a mérkőzésen. A harmadik negyedben voltunk igazán dominánsak, amikor el is döntöttük a mérkőzést. Bagi Donát nagyon jól játszott és Horváth Kristóf is újra megtalálta a dobások ritmusát. Az egész csapattal meg vagyok elégedve, mindenki jó teljesítménnyel járult hozzá a győzelemhez.