Jókora vereséget szenvedett junior csapatunk Budapesten, a Menyecske utcában.

U18+ mérkőzése:

MAFC - ELITE Basket Törökbálint  114:50 (37:14, 26:19, 22:10, 29:7)

ELITE Basket: Fülöp 14/3, Vajda 10/3, Dobos 5/3, Fernengel 2, Major 4 csere: Tóth R. 3, Takács-Varga, Tóth A 7/3, Máriás 2, Zsoldos 1, Nagy, Bársony 2

statisztikai lap

Villám rajtot vett a MAFC, alig telt el a mérkőzésből másfél perc máris 8-0-át mutatott az eredményjelző. Vajda Ákos tempóját Dobos Márk hármasa követte, de a túloldalon folyamatosan hullottak a triplák és a gyors leindítások. 21-8-nál Fülöp Botond is elkezdte a mérkőzést, az első negyed végéig zsinórban szerzett 7 pontot. (10 perc után: 37-14)

A második negyedet jól kezdtük, Tóth Richárd büntetőjével és Fülöp két kosarával közelebb kerültünk a MAFC-hoz, sőt 41-22-nél a MAFC edzőjének kellett időt kérnie a 14. percben. Ekkor volt két kidolgozott támadásunk, de a dobások kimaradtak, és a MAFC könyörtelenül használta ezt ki, a kontrákból a félidőre 30 pontra növelték az előnyüket. Ráadásul a szünetre Fülöp Botond (aki az első félidőben 14 pontig és 10 lepattanóig jutott) és Takács Varga Bendegúz is megsérültek, és nem tudták vállalni a játékot a továbbiakban. (20 perc után: 63-33)

A harmadik negyed elején le tudtuk lassítani a MAFC lerohanásait, és a tripláikra is szépen odaértünk. Ebben a játékrészben kaptuk a legkevesebb pontot. Azonban egy újabb kulcsemberünket veszítettünk el, Vajda Ákos egy sikeres tripláját követő védekezésben begyűjtötte az 5. személyi hibáját. (30 perc után: 85-43)

A negyedik negyedben pályán volt a kadett csapatunk kezdő ötöséből négy ember, és nagy örömünkre a 94-es születésűek bajnokságában a 98-as Máriás Gergely is megszerezte első kosarát. Természetesen mindenki játéklehetőséghez jutott ebben a játékrészben. (Végeredmény: 114-50)

Szarvas Gábor: Gratulálok a MAFC-nak! Reális eredmény született, ezen a mérkőzésen ekkora különbség volt a két csapat között. A srácok hajtottak, küzdöttek, vitte őket a szívük előre. Amit ma taktikailag kértem tőlük, azt maradéktalanul betartották. Büszke vagyok rájuk! Van még egy bő hónapunk, amit végig kell dolgoznunk, mert ott akarunk lenni a legjobb 16 között!